Tiszaújváros, Junior Európa Kupa 2018.

Junior Európa Kupa és Triatlon Utánpótlás Gála

A klub négy versenyzője vett részt a Tiszaújvárosban rendezett Junior Európa Kupa előfutamaiban. Anikó Botka és Döme Hornyák nagyszerű úszás után az első bollyal kezdhette meg a kerékpáros részt, majd egy biztonsági futással biztosították a vasárnapi döntőben a részvételüket. Rozina Luca Laczkó és Szabina Blanka Laczkó hiába küzdött nagyot kerékpáron majd futott nagyszerűen, az úszásban összeszedett hátrányt nem sikerült ledolgozni, így lemaradtak a döntőről. Szurkolunk Anikónak és Dömének holnap, mint ahogy a serdülő és gyermek versenyzöknek is a Gála Versenyen.

A szombati középdöntők után rendezték a juniorok Európa Kupa döntőjét, ahol Hornyák Döme 15. míg Botka Anikó 14. helyet szerezte meg. Előtte azonban már hagyományosan a fiataloké volt a főszerep, hisz az ország gyermek és serdülő korosztály legjobbjai kaptak meghívót a világkupa pályáján megrendezett Utánpótlás Gála elnevezésű versenyre. Klubunkból heten is rajthoz állhattak ezen a nívós megmérettetésen. Nagyszerűen helytálltak a lányok és fiúk. Pápai Balázs 4., Csüllög Marcell 7., Tóth Zalán 10. Bakó Ferenc 13.Kiss Anna 15., Deák Boglárka 16. és Pápai Péter (akinek kétszer is leesett a keró lánca) 18. lett. Gratulálunk minden résztvevőnek.