20180825 Székesfehérvár, ETU Triatlon Európa Kupa

Székesfehérvár adott otthont a felnőtt ETU Triatlon Európa Kupának. A pénteki pályabejárások és regisztráció után szombaton került sor a versenyekre. Délután 1 órakor rajtolt el a női mezőny, melyben Botka Anikó, fiatal juniorként, próbálta felvenni a versenyt a 15 nemzet negyven versenyzőjével. A nemzeti válogatottakkal teletűzdelt mezőny nagy tempót diktált már az úszás során is. A hitelesített távon (750 m) fantasztikus időkkel szálltak partra a hölgyek, hogy utána megkezdjék a 6 körös, sok kanyarral megírt 20 km-es kerékpár pályát. A bringa után jöhetett a futás. A szigorú szabályok előírták, hogy a kerékpáron lekörözött versenyzőknek ki kellett állni a versenyből, illetve azoknak is félbeszakították a futamát, aki kerékpáron nem érkezett meg az első futó első körének végéig. Nagyon biztató volt, hogy Anikó végig tartotta magát a harmadik bolyban (36,5-es átlagot tekerve), s így a futást is megkezdhette. Bátor, friss mozgással több versenyzőt is "összeszedett" a 4 körös 5 km-es távon (19:36-os idő is remeknek mondható). A versenyt az osztrák Sara Vilic nyerte, legjobb magyarként Vanek Margit bronzérmet szerzett. Anikó 31. helyen ért célba.

Délután még izgalmasabb futamnak ígérkezett a felnőtt férfiak versenye, hiszen 69-en sorakoztak fel a városi csónakázótón létesített pontonhíd rajtrácsára. Köztük volt a mi fiunk, Hornyák Döme is, aki ifiként, második legfiatalabb versenyzőként mérette meg magát. Az úszásban mindig erős Döme a 17. helyen robbant be a depóba, s elcsípve a harmadik csoportot vághatott neki a bringapályának. A 6 kört óriási sebességgel, hatalmas bolyokban teljesítette a férfiak mezőnye. A lekörözött versenyzőkre most is a korai befejezés várt. A boly, melyben Döme hajtott, a harmadik körben a célegyenesben hatalmasat bukott. Szerencsére Döme nem keveredett bele az esésbe, viszont a baleset a tempót visszavetette, s ez azt eredményezte, hogy 5 másodperc (kb 10 méter) híja volt, hogy beérjen. Mivel azonban életbe lépett az "első futó-utolsó kerékpáros" szabály, már nem kezdhette meg a futását. Azonban így is szépen helyt állt Döme, s hasznos tapasztalatokat szerzett. A versenyt végül szintén egy osztrák versenyző nyerte egy német és egy brit triatlonos előtt.